html5 web site tasarım

Topluluk Üyeleri

Şule YURCU
Şule YURCU
Akademisyen l Uzman Eğitimci l Yazar

Atatürk Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölümü’nü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesinde ilköğretim Öğretmenliği ön lisans ve Matematik Öğretmenliği lisans programlarını tamamladı. 1985-1995 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi ve Marmara Üniversitesinde, 1995-2003 yılları arasında da Hollanda, Fransa, İspanya, İtalya, ABD, İngiltere ve İsviçre’de çeşitli uluslararası Eğitim Sertifika Programlarına katıldı. Harvard Üniversitesinde Howard Gardner’dan “Çoklu Zeka” ve “Beş Akıl”, David Perkins’tan “Anlamayı Gerçekleştiren Öğrenme Yöntemleri” eğitimleri alan Şule Yurcu, California Üniversitesinde “GEMS”, (Great Exploration Math Sicianse) “Matematik ve Fende Büyük Buluşlar” ile ilgili kurslara katıldı. “Uluslararası Bakalorya (IB) İlköğretim (PYP) ve Ortaöğretim (MYP)” Lise Diploma Programları (DP) ve Uygulamaları üzerinde çeşitli ülkelerde eğitim aldı. Otorize ve uygulama ile ilgili çalışmalar yaptı.

Şule Yurcu, bugüne kadar özel eğitim kurumlarında Kurucu Müdür, Okul Direktörü, Eğitim Teknolojileri Eğitim Koordinatörlüğü gibi yöneticilik görevlerinde bulundu. 2015 Yılında CCE Uluslararası Koçluk Federasyonu Türkiye Temsilciliği Eğitim Koçluğu Programından Eğitim Koçu ünvanı aldı. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafında Onur ve Teşekkür belgeleri aldı.

Eylül 1995 – Eylül 2003 8 yıl 1 ay

Enka Schools Enka Okullarının 1995 yılında Balmumcuda İlkokulunu, İstinye Enka Sadi Gülçelik Spor Tesisleri yerleşkesinde Anaokulunu, Okullar Direktörü DR. Clinton Wickers ile birlikte kurmak, 1997-1998 ders yılında İlkokulu da İstinye yerleşkesine taşımak. 1997 Ağustostan sonra Adapazarı Enka Okullarının Kuruluşunda Sn. İbrahim Betil ile birlikte çalışmak 2000-2001 de İstanbul Yerleşkesinde Ortaokulu Kurarak ülkemize çok şey katmıştır.

Eylül 2004 yılında Kültür2000 Koleji  Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu ve Fen liselerinin kuruluşunu gerçekleştirmek. MYP ve DP Otorizasyonlarını gerçekleştirmek, MYP alanında Türkiyede İlk defa yapılan Uluslararası Öğretmen Konferansını düzenlemek.

Ayrıca Eğitim Koçluğu Eğitim Danışmanlığı Seminerler ve Eğitim Yazarlığı İçerik Oluşturma ve Teknoloji çalışmaları aktif olarak sürmektedir.

Akademiye Katıl


Adres:

Cihangir Mh. Murat Altıntaş Sk.
No:7/2 K.2   Avcılar / İSTANBUL

© Copyright 2019 YeS Akademi - Tüm Hakları Saklıdır