html5 web site tasarım

Topluluk Üyeleri

Serpil Deniz
Serpil Deniz
Akademisyen l Uzman Eğitimci

İlköğretim yıllarını Almanya, Berlin’de tamamladı. 1985 yılında Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu.

Eğitimini Amerika-Los Angeles ve California’da Uluslararası Okul Yöneticiliği ve Erken Çocukluk Dönemi Gelişimi eğitimleri ile sürdürdü.

Amerika, Danimarka, İsveç ve Hollanda’da uygulanan eğitim modellerini / programlarını yerinde inceledi.

1990 yılı başından itibaren Türkiye’nin önde gelen çok dilli / kültürlü Özel okullarında ve Uluslararası Okulda eğitimcilik, Bölüm Başkanlığı, Eğitim Direktörlüğü, Danışman, Yöneticilik ve Kurucu Müdürlük görevlerinde bulundu.

(Bazıları: Enka Okulları, Kemer Koleji, Umut İlköğretim Okulu)

Türkiye’nin ilk “Okul Binası” mimarisi oluşturma projelerinde yer aldı.

Eğitim sisteminin ve uygulamalarının geliştirilmesinde “Eğitimcinin Eğitimi” ni öne çıkaran, eğitimde öncü yerini koruyan, sürdürülebilir  “ilkbahar Öğretmenler Konferansı” nın kurucu gurubunda yer aldı.

Eğitimcinin ve okulların toplumsal hayata katkıda bulunma sorumluluğu olduğu prensibini benimseyerek, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla da gönüllü olarak birlikte çalıştığı eğitimci gurubuyla projelerde “Okul öncesinden liseye kadar her seviyede

“Risk Altındaki Çocuklara” çeşitli atölyelerde sunulan eğitimler aracılığıyla pedagojik danışmanlık ve toplumdaki yerlerini  alma fırsatı sağlanmasında rol aldı.

Türkiye’de ilk ve tek olan Darülaceze sakinleri ile okul öncesi çocuklarının sürdürülebilir ortak bir hayatı paylaşmaları programını hazırlayıp bu projeye başkanlık yaptı.

İsveç-Gotland Sanat Okulunda eğitimciler için “Çocuk ve Sanat” konulu Eğitim Projesinin liderler gurubunda yer aldı.

Uzun yıllar süren kariyerinde okul öncesi –lise seviyelerinde eğitimcilik ve yöneticilik yaptı. Eğitimciler, aileler için düzenlenen eğitim programları,  konferans ve workshop larda sunumlar yaptı. Çok sayıda kitap ve makale çevirileri yaptı.

Aldığı eğitimlerin ve yaptığı uygulamaların bazıları IBO Primary Years Program, Uluslararası Okul Yönetimi, Çok Yönlü Zeka, Project  Zero, Mind Mapping, Mindfulness, Constructive Learning, Integrated Classroom,  Assessment, Project Approach, Reggio Emilia Approach, Erken Çocukluk Döneminde Yabancı Dil Edinimi’dir, aynı zamanda GEMS partneridir.

Akademiye Katıl


Adres:

Cihangir Mh. Murat Altıntaş Sk.
No:7/2 K.2   Avcılar / İSTANBUL

© Copyright 2019 YeS Akademi - Tüm Hakları Saklıdır