html5 web site tasarım

Topluluk Üyeleri

Hande PEKEL
Hande PEKEL
Okulöncesi Öğretmeni l Psikolog l Eğitimci

2004 yılında Anadolu Üniversitesi Okulöncesi Öğretmenliğinden mezun oldu. 2020 yılında İstanbul Gelişim Üniversitesinde Psikoloji Yükseklisans yaptı.

Çalışma hayatına Beylikdüzü’nde kendi anaokulunu açarak başladı. 2012 Şubat ayında THY Vakfı (TÜRK HAVAK)’ta Yuva Müdürü olarak göreve başladı. MEB ruhsatı olmayan kurumun ruhsat alması için gerekli iş ve resmi işlemleri yürüttü. 2012 Kasım ayından itibaren “Vakıfcan Çocuk Yuvası” kimliğini değiştirerek, “ Vakıfcan Anaokulu” haline getirdi. Vakıfcan Anaokulunda THY personelinin çocuklarına kolej eğitimi verilmesinde ve öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerinde aktif rol aldı. Vakıfcan Anaokulu’nun Atakent şubesinin açılmasında resmi işleri yürüttü. 2013 Eylül ayında, Vakıfcan Atakent Anaokulu’nun açılmasıyla birlikte, Vakıfcan Anaokulları Genel Koordinatörü olarak görevine devam etti.

2018 yılından 2020 Eylül ayına kadar Özel Vatan İlkokulu ve Anaokulu Müdürlüğü yaptı. Uzaktan eğitimde, Zoom, Sebit-VCloud, Morpa Campüs’ün aktif kullanılabilmesi için öğretmenlere hizmetiçi eğitim verdi. Bunun yanı sıra anaokulu öğretmenlerine, Mathazone, Gems, Montessori hizmetiçi eğitimleri, ilkokul öğretmenlerine, Düşünme ve Anlayarak Hızlı Okuma Becerileri hizmetiçi eğitimleri de verdi.

Özellikle sınava girecek öğrencilere, Anlayarak Hızlı Okuma, Dikkat Çalışmaları, Göz Çevikliğini Arttırma Etkinlikleri ve Sağ Beyin Sol Beyin Etkinlikleriyle sınavda başarılarını anahtarı olan eğitimleri verdi.

“Sınav Kaygısı ve Stres Yönetimi”, “Ergenlik Döneminde Pozitif Disiplin”, Teknolojik Aletler ve Eğitimdeki Yeri”, “3 yaş ve altı Çocuklarda Tablet, TV ve Telefon Kullanımı”, “ Zor Velilerle İlişkileri Yönetmek”, “ 0-6 yaş Çocuklarının Gelişim Özellikleri”, “Rehberlik, Öğrenci, Öğretmen İlişkisi Nasıl Olmalıdır?”…vb. konulu çeşitli, veli, öğretmen seminerleri vermektedir. Ayrıca, öğrencilere; “Bir Adam Çiz”, “Metropolitan Okul Olgunluğu Testi”, “ Mesleki İlgi Envanteri”, “Sınav Kaygısı Ölçeği”, “Bireyi Tanıma Envanteri”… vb. öğrenci testleri uygulamaktadır.

Akademiye Katıl


Adres:

Cihangir Mh. Murat Altıntaş Sk.
No:7/2 K.2   Avcılar / İSTANBUL

© Copyright 2019 YeS Akademi - Tüm Hakları Saklıdır